Kereső

2015. május 30., szombat

Fallout 3 (GOTY Edition)


Miután véget ért az Assassin's Creed Origins, készen álltam egy újabb eposzra (csak nem ugyanebből a sorozatból - bár az Odyssey [2018] még hátra van). Emlékeztem, hogy az Epic-fiókomban lapul egy korábbról ingyenesen behúzott Fallout 3 - és bár a Fallout 4 után sem lettem a sorozat legvérmesebb rajongója, kellemes emlékeket hagyott bennem az a fél év, amit beleöltem.

2015. május 26., kedd

BioShock


BioShockot jó ideje pakolgatom, ki-be a steames kosarambólízlelgetem, kóstolgatom, nézegetem, mert kettős szájízzel állok hozzá: nem tudtam eldönteni, hogy teljesen és totálisan le vagyok nyűgözve vagy inkább viszolygást és némi félelmet vált ki belőlem. Műfaját tekintve shooter - idáig oké, viszont ízig-vérig horror RPG is egyben, ami pedig nagyon nem az én világom... az a csodálatos környezet mindent felülír...

2015. május 15., péntek

Portal


Egy megosztott Steam-fióknak hála ismerhettem meg ezt a klasszikust, amiről fél füllel már rengeteg jót hallottam és nagyon kíváncsivá tett - a koncepciója amúgy is megragadott (pont úgy, mint az Assassin's Creed esetében), így mondanom sem kell, azonnal beleszerettem. Ezt tartom az első, úgymond "modern" játéknak, amivel a sok-sok retro után játszottam és ami kinyitotta az ajtót és az érdeklődésemet az újabbak felé.

2015. május 4., hétfő

The Witcher (Enhanced Edition)


Néhány évvel ezelőtt a The Witchert kaptam karácsonyra, attól az ismerősömtől, aki a The Neverhoodot és a Tarzant is mutatta. Akkor még sehol se voltam az Assassin's Creedtől vagy a Zeldától, nem igazán jött be a szerepjáték, így eleinte nem nagyon tudtam vele mit kezdeni, de egy kis kitérő és miután másodszor (vagy harmadszor) is fáradhatatlanul, újra felcsaptam, mára mondhatni, egészen megkedveltem a műfajt.

2015. április 23., csütörtök

Serious Sam 2


A gépem újrarakásakor, a mappák között böngészve, egyszer csak egy magányos, szerényen rejtőzködő Serious Sam 2-re lettem figyelmes. Meg mernék esküdni rá, hogy láttam korábban is, ám mivel megzavart a sok kettes, elkönyveltem The Second Encounternek, amit már kijátszottam. Most komolyan, mire fel ez a sok kettes??

2015. április 12., vasárnap

Shadow of the Colossus


A 2017-es, budapesti Video Games Live-koncerten (ami nekem már a harmadik alkalom volt) hangzott el - többek közt - a Shadow of the Colossus egyik (főcím?) dala, miközben a kivetítőn lenyűgöző képek villództak a játékból. Szerelem volt első látásra.

2015. április 1., szerda

The Legend of Zelda - The Minish Cap


A The Minish Cap azóta rajta van a képzeletbeli kívánságlistámon, mióta - nem is tudom, hogy a The Game Theorists YouTube-csatornáján vagy valaki összefoglaló videójában, melyben Zelda-dungeonokat vetett össze először megpillantottam a tündéri Picorikat (vagy Minishokat). Szerelem volt első látásra, így a kontextus hiánya és a kevés fellelhető információ ellenére se voltam rest kideríteni, melyik részben szerepelnek.

2015. március 21., szombat

Serious Sam - Next Encounter


Nem fordulhat elő, hogy sehogy se férjek hozzá az egyik (ha nem a) legkedvesebb játéksorozatom legkecsegtetőbb epizódjához - amely anno egyetlen bizonyos, retro konzolra volt kiszállítva - és maradjon egy árva 3D-s rész, amivel nem játszottam. Mivel korábban sikeresen izzítottam, a szintén emulátoros, imádatos Shadow of the Colossust, egy pillanatra sem volt kétséges, hogy a Next Encountert is "szóra tudom bírni".

2015. március 10., kedd

Rayman 3 - Hoodlum Havoc


Már nagyon régóta gondolkozom a Rayman 3-on, ugyanis bár imádom a platformereket, maradok a 2D-k hűséges híve - talán, a Croc 2-ből eredő, nem túl pozitív tapasztalatok miatt (bár Spyrót vagy a 102 kiskutyát kifejezetten szerettem). Mostanában sokat néztem a Game Grumps-csatornán a Majora's Mask-végigjátszást (2000) - illetve, időközben kivittem az Ocarina of Time-ot -, így valahogy egészen szimpatikusnak tűnt. Mivel Rayman az egyik - ha nem a - legkedvesebb játékom a világon, úgy gondoltam, megérdemel egy esélyt.

2015. február 27., péntek

Star Wars Jedi Knight - Jedi Academy


Mysteries of the Sith utáni lázas keresgélés óta tudok a Jedi Knight-sorozatról, de néhány képet elnézve, előre elkönyveltem magamban, hogy valószínűleg túlságosan egy kaptafára mennek és nem érdemes megnézni őket, külön-külön (lásd: Descent-Forsaken) - ráadásul, a MOTS számomra úgyis mindent visz. A legjobb barátom nemrég elővarázsolta az egészet és meggyőzött, hogy próbáljam csak ki, én pedig azóta azt kérdezgetem, hogy miért nem mutatta már jóval korábban.